دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یکی از برترین دانشگاه های مهندسی خاورمیانه و کشور همواره مورد توجه مدیران و تصمیم­ گیران کشور بوده است و چه بسا این افراد خود یکی از اعضای وابسته به دانشگاه صنعتی شریف هستند. توجه به این موضوع از یک طرف و ایجاد یک شبکه یکپارچه از خانواده فناوری شریف و شناسایی پتانسیل­ها و توانمندیهای آن، می­تواند موجب رشد و توسعه ارتباط با سازمانها و نهادهای گوناگون و حرکت در راستای هم افزایی و پیشرفت هر چه سریعتر میهن عزیزمان گردد.

 در همین راستا و با توجه به موفقیت حاصله در برگزاری سه دوره موفق این نمایشگاه و فعالیت‌های انجام شده توسط فارغ‌التحصیلان و اساتید دانشگاه جهت ثروت‌آفرینی و ایجاد شرکت‌های دانشی و فناور، دانشگاه صنعتی شریف قصد دارد تا چهارمین نمایشگاه خانواده فناوری شریف و اقتصاد دانش بنیان را در تاریخ 27 الی 29 آذر ماه سال جاری در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار نماید.

با توجه به شعار سال 97 مبنی بر حمایت از کالای ایرانی در جهت حمایت از تولید ملی، این نمایشگاه مورد بازدید مسئولین و متولیان توسعه فناوری و حامیان شرکت‌های ایرانی (داخلی) قرار خواهد گرفت و فضای مناسبی جهت ارایه دستاوردهای فناورانه شرکت‌ها فراهم خواهد نمود. همچنین لازم به ذکر است که دانشگاه برنامه‌های متنوعی نیز جهت هم‌افزایی و استفاده از تجربیات و توانمندی‌های این شرکت‌ها و بازدید خانواده شریف طراحی نموده است.